Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü
Coğrafi Bilgi Sistemleri
Genel Müdürlüğü
Coğrafi Veri Satış Portalı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çeşitli projelerde uzaktan algılama verileri ve tarama yöntemi ile elde edilen coğrafi verilerin “Coğrafi Veri Satış Portalı” üzerinden paylaşımı yapılmaktadır.

Coğrafi Veri Satış Portalına, e-devlet kapısı üzerinden “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı e-Devlet Kapısı Üzerinden Sunulan Hizmetler” bölümünden  ve  https://rasticaret.csb.gov.tr/ adresinden erişilebilmektedir.

 

 

 

 

 

Coğrafi verilere erişebilmek için, e-devlet kapısı üzerinden sisteme üye kaydı yapıldıktan sonra sipariş verilen verilerin elektronik ortamda ödemesini gerçekleştirilip internet üzerinden bilgisayara yüklenebilmektedir.

 

Coğrafi Veri Satış Portalı Karekod Sorgulama Hizmeti, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen “Coğrafi Veri Satış Portalı” uygulaması üzerinden talep edilen coğrafi veriler ve görüntülerin bu platformdan alınıp alınmadığını kontrol etmek amacıyla hazırlanmıştır. Satın alınan her bir ürün için sistem tarafından karekod üretilmektedir. Bu karekod; ürünün kimin, ne zaman ve nereden aldığına dair bilgiler içermektedir.