Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü
Coğrafi Bilgi Sistemleri
Genel Müdürlüğü

“Milli Eğitim Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemi” Tanıtım Toplantısına Katılım Sağlanmıştır.

30 Temmuz 2019

Bakanlığa bağlı okul ve tesislere ilişkin verilerin yer aldığı “MEB – CBS” toplantısı 30 Temmuz 2019 tarihinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunda gerçekleştirildi. Toplantıya Sn. Bakan Yardımcımız Fatma VARANK ve Genel Müdürümüz İsmail TÜZGEN katılım sağlamıştır.

Sayın Bakan Yardımcımız Fatma VARANK konuşmasında; 2017 yılında Bakanlık olarak Milli Eğitim Bakanlığı ile veri paylaşımına yönelik bir protokol imzalandığı ve 2018 yılında Türkiye Ulusal Coğrafi Bilgi Sistemi entegrasyon projesi ile kurumlar arası iletişimi güçlendirerek veri paylaşımına yönelik altyapı hazırlığı yapıldığı hususuna vurgu yapmıştır. (www.atlas.gov.tr)

Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK,  MEB CBS'deki verilerin güncel tutulması için merkez başta olmak üzere il ve ilçe teşkilatlarına büyük görev düştüğünü vurgulamış ve kurumların açılması, kapatılması, yer ve isim değişiklikleri gibi süreçlerin mekânsal veri üzerinden güncellenmesi gerektiğinin altını çizmiştir.

Coğrafi Bilgi Sistemi alanında Bakanlığımızca yürütülen çalışmalar hız kesmeden devam etmekte olup, 4000’e yakın veri katmanı ve 200’e yakın konu kurumumuza ait veriler www.atlas.gov.tr adresi üzerinden (kamu ve özel sektör ) sunulmaktadır. Tüm kentlerimize ait 2019 yılı sonu itibariyle 3 boyutlu Kent Modelleri de web üzerinden sunulmaya başlanacaktır.

https://cografiservis.csb.gov.tr/burdur

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır