Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü
Coğrafi Bilgi Sistemleri
Genel Müdürlüğü

Yurtdışına Lisansüstü Eğitim Görmek Üzere Gönderilecek Öğrencileri Seçme ve Yerleştirme (YLSY) Programı Bursiyerlerine Bilgilendirme Toplantısı.

13 Mayıs 2019
Yurtdışına Lisansüstü Eğitim Görmek Üzere Gönderilecek Öğrencileri Seçme ve Yerleştirme (YLSY) Programı Bursiyerlerine Bilgilendirme Toplantısı

“Yurtdışına Lisansüstü Eğitim Görmek Üzere Gönderilecek Öğrencileri Seçme ve Yerleştirme (YLSY) Programı” çerçevesinde Bakanlığımız adına Genel Müdürlüğümüz çalışma alanı ile ilgili konularda yurtdışına gönderilecek 18 bursiyer, Genel Müdürlüğümüzden danışman olarak görevlendirilen personel ve Milli Eğitim Bakanlığı uzmanlarının katılımı ile 10 Mayıs 2019 tarihinde Bakanlığımız Çok Amaçlı Toplantı Salonunda bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir.

YLSY Bilgilendirme toplantısına Genel Müdürlüğümüz yöneticileri, danışman personeller, yurtdışına gönderilecek bursiyerler ve Milli Eğitim Bakanlığı uzmanları ile birlikte 45 kişi katılım sağlamıştır. 

Genel Müdür Yardımcımız Yrd.Doç.Dr. Hüseyin BAYRAKTAR tarafından yapılan açılış konuşmasının ardından Genel Müdürlüğümüz faaliyetleri ve görevlerini içeren sunum gerçekleştirilmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı uzmanı Ferhat KARATAŞ ile Şube Müdürü Ali GÜL katılımcıları bilgilendirmek üzere YLSY Program süreci hakkında bilgi vermiştir.

Bursiyerlere kamu kurumlarında ilk olarak akredite olmuş BelgeCBS Sınav Merkezi, Bilişim Otomasyon Merkezi ve Veri Merkezi ziyaret edilerek bilgi verilmiştir. Öğleden sonra bursiyerler ile danışmanların ikili görüşmelerinin ardından bilgilendirme toplantısı sonlandırılmıştır.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır