Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü
Coğrafi Bilgi Sistemleri
Genel Müdürlüğü

Uluslararası Afet ve Dirençlilik Kongresi (idRc2022)

21 Ekim 2022
Uluslararası Afet ve Dirençlilik Kongresi (idRc2022)

Uluslararası Afet ve Dirençlilik Kongresi (idRc2022) Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı  (AFAD) ve Eskişehir Teknik Üniversitesi iş birliğinde  “İklim Değişikliği & Güvenli Kentler” teması ile 19-21 Ekim arasında karma olarak gerçekleştirilmektedir.

“13 Ekim - Afet Risklerinin Azaltılması Uluslararası Günü” etkinlikleri çerçevesinde düzenlenmiş olan kongre Eskişehir Teknik Üniversitesi İki Eylül kampüsünde açılış töreni ile kongreye start verilmiştir.

Dirençlilik konusunda farklı disiplinlerden çalışmaların ortak bir platformda konuşulduğu ve tartışıldığı bir toplantı olan idRc 2022’de 9 panel, 165 adet sözlü sunum olmak üzere 39 oturumda tamamlanmıştır.

Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğümüz tarafından organize edilen “İklim Değişikliği ile Mücadele Kapsamında Coğrafi Bilgi Sistemleri” paneli   Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Yavuz TORUN ve Daire Başkanı Emra SERT'İN katılımıyla gerçekleştirildi. Kongre kapsamında yüz yüze katılımcıların takip ettiği panel aynı zamanda canlı yayınla çevrimiçi katılan dinleyicilerin de katılımı ile tamamlandı.

 

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır