Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü
Coğrafi Bilgi Sistemleri
Genel Müdürlüğü

INSPIRE 2012 KONFERANSI ÖNÜMÜZDEKİ YIL ÜLKEMİZ EV SAHİPLİLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.

11 Ekim 2011

INSPIRE (Infrastructure for Spatial Information in the European Community= Avrupa Birliği’nin Mekânsal Bilgi Altyapısı) Konferansı, önümüzdeki yıl ülkemiz ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir. Anılan konferansın hazırlık çalışmalarına ilişkin 07–09 Ekim 2011 tarihleri arasında İstanbul’da bir toplantı düzenlenmiştir. Toplantıya, Bakanlığımızı temsilen Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdür V. Sedat BAKICI, Yaygınlaştırma Dairesi Başkan V. Dr. Ebru ALARSLAN ve Coğrafi Bilgi Dairesi Başkan V. Oruç Volkan AKKOYUNLU katılmıştır.

INSPIRE direktifi, Avrupa Parlamentosu mekânsal veri altyapısını oluşturmayı amaçlamaktadır. Mülga Bayındırlık ve İskân Bakanlığı tarafından katılım sağlanan INSPIRE Konferanslarından ilki, 15–19 Haziran 2009 tarihinde Rotterdam’da, ikincisi 22–25 Haziran 2010 tarihinde Kraków’da, son konferans 27 Haziran–01 Temmuz 2011 tarihinde Edinburg/İngiltere’de düzenlenmiştir. Önümüzdeki yıl düzenlenecek olan INSPIRE Konferansı ise ülkemiz ev sahipliğinde, İstanbul’da gerçekleştirilecektir.

Avrupa Birliği’nin konu ile ilgili temsilcisi Karen FULLERTON ‘nın da katılımı ile İstanbul'da gerçekleştirilen toplantıda, anılan Konferansın hazırlık çalışmalarına ilişkin temel konular görüşülmüştür.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır