Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü
Coğrafi Bilgi Sistemleri
Genel Müdürlüğü

İlk CBS Uzmanları (Seviye 6) Meslek Belgelerine Kavuştu.

20 Ekim 2021
İlk CBS Uzmanları (Seviye 6) Meslek Belgelerine Kavuştu.

Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edilen ve Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından sınav ve belgelendirme yapmak üzere yetkilendirilen Genel Müdürlüğümüz Personel Belgelendirme Birimi (BelgeCBS)'nin yapmış olduğu Coğrafi Bilgi Sistemleri Uzmanı (Seviye 6) ilk sınavı sonucunda belge almaya hak kazanan adayların Meslek Belgeleri teslim edildi. 

Coğrafi Bilgi Sistemleri Uzmanı (Seviye 6) Belgelendirme Sınavı için e-Devlet sistemi üzerinde yer alan aday portalı üzerinden başvurular alınarak, 19 Haziran 2021 tarihinde A1, A2 ve A3 birimlerinin teorik sınavı, 01 Ağustos 2021 tarihinde de A3 biriminin performans sınavı yapıldı. Sınavda başarılı olan adaylardan Arda DURMUŞ ve Ata Barış KİPER’e meslek belgeleri BelgeCBS Kurum Yetkilisi İsmail TÜZGEN ve BelgeCBS Birim Yöneticimiz Yrd.Doç.Dr. Hüseyin BAYRAKTAR tarafından teslim edildi. Belge almaya hak kazanan belge sahiplerine çalışma hayatlarında başarılar dileriz.

Genel Müdürlüğümüz ülkemizde Coğrafi Bilgi Teknolojileri Sektöründe nitelikli personel kaynağı oluşumu için adım atmaya ve katkı sağlamaya devam edecektir.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır