Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü
Coğrafi Bilgi Sistemleri
Genel Müdürlüğü

Genel Müdürlüğümüz Tarafından 09-10 Mayıs 2019 Tarihleri Arasında TS ISO/IEC 15504 Standardı Eğitimi Bakanlığımızda düzenlenmiştir.

10 Mayıs 2019
Genel Müdürlüğümüz Tarafından 09-10 Mayıs 2019 Tarihleri Arasında TS ISO/IEC 15504 Standardı Eğitimi Bakanlığımızda düzenlenmiştir.

Genel Müdürlüğümüz teknik personeli için “Dijital Dönüşüm” faaliyetlerine destek olmak amacı ile yazılım hizmetlerinde süreçlerin iyileştirilmesi ve yetenek düzeyinin belirlenmesi hususlarını içeren ve SPICE olarak bilinen eğitim, 09-10 Mayıs 2019 tarihleri arasında Bakanlığımız Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda düzenlenmiştir. Eğitim Türk Standartları Enstitüsü uzmanı tarafından iki gün süre ile gerçekleştirilmiştir.

Söz konusu eğitim, Genel Müdürlüğümüz Bilişim Ağları ve Sistem Daire Başkanlığı, Yazılım Teknolojileri Daire Başkanlığı,  Akıllı Şehirler ve Coğrafi Teknolojiler Daire Başkanlıklarında görev yapan 25 teknik personele verilmiştir.

İki gün süren eğitim kapsamında yazılım yaşam döngüsü süreçleri, süreç yetkinlik ve kurumsal olgunluk seviyeleri, süreç değerlendirme ve referans modelleri, TS ISO/IEC 15504 standardı denetim fazları, süreçlerin derecelendirilme metodu, seviye 1 ve seviye 2 denetimleri kapsamında ele alınan süreçlerin temel ve genel pratikleri gibi konular yer almaktadır.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır