Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü
Coğrafi Bilgi Sistemleri
Genel Müdürlüğü

Avrupa Hareketlilik Haftası 2019 Yılı Kampanya Tanıtım Toplantısına Katıldık.

21 Ağustos 2019
Avrupa Hareketlilik Haftası 2019 Yılı Kampanya Tanıtım toplantısına Katıldık.

Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu himayelerinde, Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu işbirliği ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ev sahipliğinde düzenlenen Avrupa Hareketlilik Haftası 2019 Yılı Kampanya Tanıtım Toplantısı 21 Ağustos 2019 Çarşamba günü TBB Hizmet Binasında gerçekleştirilmiştir.

Genel Müdürlüğümüzce de katılım sağlanan toplantıda, Genel Müdürümüz Sayın İsmail TÜZGEN sunumlarıyla 2020-2023 Ulusal Akıllı Şehirler Stratejisi ve Eylem Planı ve Kent Bilgi Sistemleri konularında katılımcıları bilgilendirmiştir.

Avrupa Hareketlilik  Haftası Nedir?

Ulusal koordinatörlüğü Türkiye Belediyeler Birliği tarafından yürütülen Avrupa Hareketlilik Haftası, Avrupa Birliğinin bir girişimi olarak her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında başta AB ülkeleri olmak üzere tüm dünyada kutlanmaktadır. Haftanın bu yılki teması “Güvenli Yürüyüş ve Bisiklet Sürme”, sloganı ise #birlikteyürüyelim (#walkwithus) olarak belirlenmiştir. Kampanya dahilinde belediyelerin ulaşım planlamasının ve toplu ulaşım sisteminin geliştirilmesi ve bisiklet ve yaya yollarının artırılması hedeflenmektedir. Bununla birlikte vatandaşların ise bireysel araçlar yerine alternatif ulaşım yöntemleriyle seyahat etmesinin teşvik edilmesi amaçlanmaktadır.

Ödüller

Belediyelerin, EMW 2019 ödülleri için  “http://registration.mobilityweek.eu/login.php” adresinden 31 Ekim 2019 tarihine kadar kayıt yaptırmaları istenmektedir. Kayıt yaptırdıktan sonra belediyede planlanan faaliyetler ve projeler hakkında detaylı bilgilendirme yapılması talep edilmektedir.

Ayrıca  okullar, STK’lar ve özel sektör temsilcileri  8. SUMP Ödülleri kapsamında “http://mobility-action.mobilityweek.eu/login.php” adresinden kayıt yaptırabilirler.

Akıllı Şehirler

Ülkemizde Bakanlığımız tarafından yürütülen tüm faaliyetler https://www.akillisehirler.gov.tr/ adresinden takip edilebilmektedir.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır