Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü
Coğrafi Bilgi Sistemleri
Genel Müdürlüğü

17. Türkiye Harita Bilimsel ve Teknik Kurultayına Katıldık.

27 Nisan 2019
17. Türkiye Harita Bilimsel ve Teknik Kurultayına Katıldık.

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası tarafından iki yılda bir düzenlenen, Harita/Geomatik ve Geoinformasyon sektöründe yer alan kamu kurumları, özel sektör, üniversiteler ve öğrencileri bir araya getiren  Türkiye Harita Bilimsel ve Teknik Kurultayının 17.’si "Eğitim, İstihdam, Toplum 5.0” temasıyla, 25-27 Nisan 2019 tarihlerinde Ankara Hacettepe Üniversitesi - Beytepe Kongre Merkezinde gerçekleştirildi.

Açılış konuşmaları kısmında Genel Müdür Yardımcımız Sn. Yrd.Doç.Dr. Hüseyin BAYRAKTAR’ın da yer aldığı etkinliğin ilk gününde daha sonra "Geoinformasyon Teknolojileri ve Yazılım Fuarı" açılışı yapıldı.

3 gün süren kurultayda, farklı kent ve sektörlerden gelen çok sayıda katılımcı ile yoğun ilgi gören standımızda, özellikle öğrencilerin staj ve istihdam imkânları, Genel Müdürlüğümüzce yürütülen projelerin detayları, veri paylaşım esasları, ülkemizin ilk ulusal akıllı şehir stratejisi, TUCBS stratejisi ve eylem planı, teknik/idari mevzuat düzenlemeleri, CBS sektöründeki gelişmeler gibi güncel konularda ziyaretçilere bilgilendirme yapıldı.

Ayrıca basılı materyal ve QR kodlu broşürler yardımı ile Genel Müdürlüğümüzün yürütmüş olduğu tüm projelerin tanıtımı yapıldı.

 

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır