Smart Cities Council Direktörü Philip Bane Genel Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti
01 Haziran 2017

Kamu Teknoloji Platformu tarafından 24 Mayıs 2017 tarihinde Ankara’da düzenlenen 2.Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansına konuşmacı olarak katılan Smart Cities Council Direktörü Sn. Philip Bane 25 Mayıs 2017 tarihinde Genel Müdürlüğümüzü ziyaret etmiştir.

Akıllı şehirler konusunda karşılıklı bilgi alışverişinin yapıldığı ziyarete Kamu Teknoloji Platformu temsilcileri de katılmış olup dünyada ve ülkemizde gerçekleştirilen akıllı şehir uygulamalarına ilişkin eğilimler değerlendirilmiştir.

Görüşmede, Genel Müdürümüz Sn. Ömer Alan akıllı şehirlerin milli ve yerel kaynaklar kullanılarak geliştirilmesinin önemine değinmiş, Smart Cities Council olarak da dünyada gerçekleştirilen çalışmalarda öz kaynakların geliştirilmesine çalışıldığı ve desteklendiği belirtilmiştir. Philip Bane, akıllı şehirlerin yerel imkanlarla inşa edilmesi ve akıllı şehirler ile ilgili konularda Smart City Council’in Türkiye’ye her türlü desteği vereceğini belirtmiştir. Ayrıca, Genel Müdürlüğümüzce akıllı şehirler stratejisinin hazırlanacağı belirtilerek bu konuda görüş alış verişinde bulunulmuştur.